+420 603 823 793
Jiří Halouzka
Chata U Pekařů

Ubytování turistické kategorie 300 m od zasněžovaného ski-areálu Portášky

Celkem 44 lůžek v 11 pokojích (2 - 5 pětilůžkové pokoje), sociální zařízení a sprchy v přízemí, 5 pokojů s WC a sprchou.

Možnost vlastního vaření, jídelna, klubovna, el. vytápění, Wi-Fi

300m prodejna potravin, masna, restaurace, kostel, autobusová zastávka, ski-bus do Pece Pod Sněžkou a Janských Lázní, wellness, bowling…

Parkování u chaty mimo zimní období, v zimě na hlídaném parkovišti cca 300m.

Obecné informace:

Cena pobytu:

zima od 320Kč os./noc při týdenním pobytu
léto od 270Kč /os./noc při týdenním pobytu
přesná cena na konkrétní termín tel.:
+420 603 455 463, +420 603 823 793

Příplatek za pokoj se sprchou a WC: 200 Kč/den/pokoj, tj.1400 za týden/ pokoj.
Sleva pro rodiny s dětmi do 15 let: 1. dítě plná cena, 2. dítě 50%, 3. a další 30%.
Poplatky městskému úřadu vybírané na chatě:25,-Kč dospělí/noc.

Pes 100Kč/noc, nesmí do kuchyně a jídelny.

Závěrečný úklid a energie jsou v ceně. Do chaty dochází správce, kterému je možno oznámit závady nebo jiné problémy.

Vaši rezervaci považujeme za závaznou uhrazením zálohy ve výši 30 %.
Doplatek nutno uhradit do 10 dnů před nástupem, pokud není doplatek zaplacen v termínu, může dojít ke zrušení rezervace.

Platbu můžete uhradit:
-hotově na adrese Jiří Halouzka, Dvořákova 314, Tišnov
-převodem na účet u Komerční banky číslo 650548641/0100
VS lze dohodnout telefonicky nebo emailem.

Stornovací podmínky při rezervaci jednotlivých pokojů:

zrušení do 60 dnů před nástupem manipulační poplatek 200 Kč/ pokoj
zrušení 60-11 dnů před nástupem 30 % ceny
zrušení 10 a méně dnů před nástupem 100 % ceny

Uhrazením zálohy souhlasíte s podmínkami ubytování a se stornovacími podmínkami a vzniká obchodní vztah.

Příjezd:

Chata U Pekařů č. p. 71 se nachází v Peci pod Sněžkou - Velké Úpě 300 metrů od hlavní silnice Trutnov-Pec, odbočka vpravo u restaurace Atlas směr Janovy Boudy- po modré turistické značce. V případě nesjízdnosti silnice od restaurace Atlas k chatě (300m) doporučujeme využít služeb pana Hofera, který zajišťuje zimní dopravu zavazadel. Kontakt v budce u odbočky a na tel: +420 603 345 247.

Nástup na týdenní rekreaci:

sobota od 14 - 16 hodin a odjezd sobota v 9 hodin.

V sobotu od 9. do 14. hodiny se chata uklízí a nemůžeme Vás ubytovat. Zavazadla je možno na tuto dobu uložit do garáže - po tel. domluvě předem.

Do chaty je vhodné mít s sebou přezůvky.

 

Vybavení:

V kuchyni je nádobí, hrnky, sklenice, talíře, příbory a další náčiní, lednice, mrazák, mikrovlnka, sporáky, trouby, ... 
Na pokojích jsou lůžkoviny a povlečení.

Hora Sněžka - na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras. Nejčastějším výchozím bodem je Pec pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky (s přestupní stanicí na Růžové hoře). Z vrcholu Sněžky se pak můžete vydat na kratší túry, sejít zpět do Pece pod Sněžkou nebo do Špindlerova Mlýna.

Obří Důl - údolí ledovcového původu s morénami, kary (Úpská jáma, Velká a Malá Studniční jáma), roklemi, vodopády, lavinovými svahy a lučními enklávami, vzácnými květinami a hmyzem. Zvláště biologicky cenné území je Krakonošova zahrádka.
Důlní dílo Kovárna - tajemná jeskyně v Obřím dole Vás zavede do podzemí hory Sněžky - 250 m důlních prostor, kde si lze prohlédnout funkční repliky historických důlních zařízení a na vlastní kůži si vyzkoušet práci středověkých havířů.

Luční bouda - výlet na největší a nejstarší horskou boudu na hřebeni Krkonoš, v zimě na běžkách, v létě pěšky. Luční bouda leží v úctyhodné nadmořské výšce 1 410 m. n. m. a má více než 300-letou historii. Nachází se na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku.

Malá Úpa - romantická a tichá osada s horským dřevěným kostelíkem, kde si budete připadat jako na konci světa.

Janské Lázně - nabízí úchvatnou polohu na úpatí Černé hory. Dopřejte si zdejší koupele a masáže. Je tu také koupaliště a lanové centrum. V zimě tu najdete kvalitní lyžařský areál a běžecké tratě. V létě zase využívají turisté kabinkovou lanovku na Černou horu s rozhlednou nebo pěší a cykloturistické trasy.

Rozhledna na Hnědém vrchu - nejvyšší rozhledna v Krkonoších, měří téměř 31 metrů. Až k rozhledně vede lanovka od Pece pod Sněžkou. Z rozhledny je nádherně viditelné panorama hlavního krkonošského hřebene.

Naučná stezky Rýchory - má 10 zastávek, prochází nejcennějšími partiemi Krkonošského národního parku (KRNAP) - I. a II. zónou. Trasa je vedena po turisticky značených cestách a vede od vyhlídky Maxovka s odbočkou k Rýchorské studánce směrem ke křižovatce cest Kutná na Dvorský les a vrací se nad Sněžnými Domky zpět.

Vycházková trasa Vlčí jáma - pojmenovaná podle dokonale vymodelovaného ledovcového karu Vlčí jáma, Vám představí přírodní, stavební a historické zajímavosti západní části horského města Pece pod Sněžkou.

Dědictví doby ledové aneb Přeshraniční naučná stezka - vede I. zónou KRNAP a KPN, tedy nejcennějšími partiemi Krkonoš. Stezka měří cca 9 km a je možné se na ní napojit v kterémkoliv místě.